Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Adam Dziuba obecnie jest uczniem klasy ósmej. Swoją karierę z Karate rozpoczął w wieku 6 lat w Inowrocławskim Klubie Kyokushin pod okiem trenera Shihana Daniela Gorczycy. Na treningi dojeżdża trzy razy w tygodniu. Od dziewiątego roku życia bierze udział w zawodach. Uczeń  na dzień dzisiejszy posiada 3kyu więc zostały mu tylko trzy egzaminy do mistrzowskiego czarnego pasa zwanego 1 dan.
Przedstawiamy najważniejsze z wielu osiągnięć młodego sportowca:

Czytaj więcej...

Paweł Krakowski jest uczniem klasy 5a. Pasją Pawła jest boks tajski. Wraz z drużyną Ninja Kids Mogilno reprezentowali nasze miasto w zawodach ligowych Knockout Art, które odbyły się w Miedzychodzie. Były to zawody o charakterze ogólnopolskim. Paweł zajął w nich III miejsce w kategorii Kick Pads w grupie wiekowej 9-11 lat. Rywalizował z aktualnymi medalistami Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, prowadzonymi przez trenera Kadry Polski Dzieci.

Antoni Storozum swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku 5 lat. W latach 2014-2019 wspomagał drużynę KS Pogoń Mogilno, a od 2017 grał równocześnie w Lech Poznań Football Academy. Dzięki niewątpliwemu talentowi został powołany do Juventus Academy Bydgoszcz. Grę Antka podziwiali menadżerowie takich klubów jak SP Zawisza Bydgoszcz, KKS Lech Poznań, Warta Poznań i zapraszali, by był podporą ich drużyn. Młody napastnik  miał również szansę wziąć udział w konsultacjach organizowanych przez KPZPN w 2019 i w 2020 roku.

Nina Witkowska, uczennica klasy 3a, już od ponad roku rozwija swoje sportowe umiejętności w klubie MKL Tlen Mogilno. Osiąga liczne lekkoatletyczne sukcesy. W ubiegłym roku zdobyła: I miejsce (200 m) w „Biegach Dziecięcych im. Jana Kilińskiego” - Trzemeszno; III miejsce (skok w dal) i II miejsce (60 m) w „Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego  U14, U12, U10 w lekkiej atletyce” – Białe Błota, Bydgoszcz; I miejsce (600 m) w „Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych: „Kuyavian Pomeranian Cross” - Białe Błota, Bydgoszcz;

,,Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym”. Norbert Cierzniewski jest uczniem klasy VII c. Od najmłodszych lat interesuje się wspinaniem. Pasją tą zaraziła go mama i dziadek, który w czasie ferii zimowych zaprowadził wnuka na pierwszą ściankę wspinaczkową. Obecnie Norbert należy do Klubu DIRETA w Gnieźnie, gdzie trenuje wspinanie na sztucznych ściankach oraz na prawdziwych skałach podczas wyjazdów w góry. Norbert zdobył już kilka szczytów górskich w pasmach Alp, Dolomitów.