Uczniowie naszych najmłodszych klas mieli ostatnio okazję uczestniczyć w wycieczce do  Torunia dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Ze względów organizacyjnych przeprowadzono ją w dwóch terminach – 30 listopada dla kl. Ia i IIIb oraz 8 grudnia dla kl. IIa i IIIa.
Wyjazd umożliwił uczniom poznanie, chociaż w pewnym stopniu, tego pięknego miasta nad Wisłą. Przewodnik podczas oprowadzania uliczkami Starego Miasta przybliżył historię wielu miejsc i wskazał na liczne zabytki architektury, nawiązując często do

niezwykle ciekawych toruńskich legend. Wzbogacił także wiadomości o Mikołaju Koperniku - najsłynniejszym i najwybitniejszym mieszkańcu Torunia, które można było wykorzystać podczas zwiedzania Domu Kopernika.  Uczestnicy wycieczki mieli również okazję pospacerować Piernikową Aleją Gwiazd, zobaczyć pomnik Flisaka oraz rzeźbę Osiołka. Po tych licznych historycznych doznaniach przyszedł czas na zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tu uczniowie mogli stać się małymi odkrywcami. Interaktywne wystawy bogato wyposażone w mobilne eksponaty pozwoliły uczestnikom doświadczać, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki oraz budować. Niezwykłych emocji dostarczyły wystawy pn. “Rzeka”,  „O obrotach”, przeŻYCIE” oraz pracownia kreatywna “przeBUDOWA”.

Uczniowie przywieźli z wycieczki niezapomniane wrażenia, ciekawe pamiątki oraz zestawy tradycyjnych pierników wypiekanych w  Starotoruńskiej Piernikarni.