Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Pamiętny rok z uwagi na niespotykane dotychczas trudności z jakimi przyszło nam się zmagać. Stan zagrożenia epidemicznego, w którym nadal się znajdujemy, spowodował całkowicie nową organizację pracy. Przejście na system zdalnego nauczania był dużym wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej społeczności szkolnej udało się szczęśliwie zakończyć ten rok. W tych trudnych czasach Rodzice byli blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję za współpracę!

Czytaj więcej...

Nauczyciele mogileńskich szkół podstawowych zainspirowani akcją „Kartka dla medyka” zaproponowali uczniom udział w lokalnym przedsięwzięciu pn. „Dziękujemy!”.  Zadanie polega na wykonaniu (w dowolnej technice) pracy plastycznej, w której autor wyrazi wdzięczność dla tych, którzy w trudnym czasie pandemii, narażając siebie i swoje rodziny, pracują, by zabezpieczyć nasze życie, zdrowie i codzienne potrzeby.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonanych prac jako symbol więzi i solidarności  ze społecznością naszej małej ojczyzny.
 
Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny. Akcja trwa!

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie Pokoju Patronki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Patronka Dwójki Maria Konopnicka doczekała się własnego pokoju, który zaaranżowano w sposób przypominający epokę, w której żyła. Można w nim dowiedzieć się jak i co tworzyła słynna autorka oraz obejrzeć prace plastyczne uczniów do utworów Patronki a także barwne wydania utworów dla dzieci.

Czytaj więcej...

Rada Miejska w Mogilnie ogłosiła rok 2020 rokiem Kurta Lewina. Kim był ten wybitny psycholog, który pod koniec XIX wieku urodził się w Mogilnie?  Przyszedł na świat 9 września 1890 roku, w żydowskiej rodzinie, jako jedno z czworga dzieci. Jego ojciec (Leopold) był właścicielem sklepu wielobranżowego oraz gospodarstwa rolnego. Kurt jako dziecko uczęszczał do żydowskiej szkoły religijnej, czyli chederu, a od 1900 do Gimnazjum im. Cesarza Fryderyka Wilhelma w Poznaniu. W 1905 roku, wraz z rodziną, przeniósł się do Berlina, gdzie ukończył liceum.

Czytaj więcej...

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania akcji dobroczynnych na rzecz dzieci chorych i potrzebujących. Dlatego w naszej szkole w dniach od 13 do 21 listopada uczniowie  z koła wolontariatu prowadzili zbiórkę pluszowych niedźwiadków i innych  maskotek, które trafiły do dzieci chorych z oddziału dziecięcego w inowrocławskim szpitalu oraz do Fundacji Mam Marzenie, która przekaże je na oddział onkologii dziecięcej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Stało się już tradycją, iż w Dąbrowie odbywa się Powiatowy Konkurs  Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. W piątek- 8.11.2019r. uczestniczyliśmy  w nim po raz siódmy. Naszą szkołę reprezentowała Antonina Wojtczak z klasy 6 b. Przygotowaną piosenkę wykonała  pięknie na scenie. Publiczność słuchała w ciszy, a zatem  występ  Tosi  się podobał. Nie zabrakło też ogromnych braw. Nie zajęliśmy miejsca, ale uczestniczenie w konkursie patriotycznym  jest już nagrodą. 

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 27.09.2019 klasy VI zwiedzały Kotlinę Kłodzką z biurem podroży Lech Poznań Football Academy. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Kopalnię Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” oraz Podziemne Miasto „Osówka”.  Błądziliśmy również w skalnych labiryntach w Błędnych Skałach. W drodze do Mogilna odwiedziliśmy jeszcze Wrocław, gdzie na jednym z największych rynków staromiejskich w Europie bawiliśmy się w chowanego z uroczymi Krasnalami. Czas wolny między zwiedzaniem na zdrowo i sportowo zagospodarowali nam nasi trenerzy z Lecha Poznań.

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć św.Jana Pawła II w Jego liturgiczne  wspomnienie na mogileńskim rynku.W montażu słowno-muzycznym ,,Wstańcie, chodźmy!" przypomniano ważne przesłania i  nauczanie Ojca świętego. Wspólnej modlitwie przewodniczył o. Grzegorz Sucheński .Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy.Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki religii: Wioletę Michalak i Renatę Rybicką.

Czytaj więcej...

Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Za pośrednictwem kampanii uczniowie poznają patriotyczne postawy i tożsamość narodową a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach. W tym celu każdy uczeńtworzy pocztówkę i pisze wiadomość do wybranego przez siebie bohatera powstania warszawskiego. Wszystkie wykonane przez uczniów pocztówki zostaną wysłane do 31 października do fundacji „SENSORIA”, która przekaże je dalej do konkretnych powstańców.

Czytaj więcej...

W dniu 4 października 2019 r. w kinie Wawrzyn odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, którego dokonały panie dyrektor: Aleksandra Zielińska- Duda i Lidia Błażejewska. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością szkolną i rodzicami w krótkim programie artystycznym. W obecności wszystkich zgromadzonych złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje przyrzeczenie pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem palca na klasowych tarczach.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka