W dniach 24 - 26 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w 3 - dniowej wycieczce w Karkonosze. W pierwszym dniu, po długiej podróży,mieli możliwość zobaczyć położony 627 metrów n.p.m., nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa piękny zamek Chojnik oraz wodospad Kamieńczyk. Drugiego dnia, po intensywnym wysiłku zakończonym zdobyciem Śnieżki, w trakcie którego odpoczywali w schroniskach - Strzecha Akademicka i Samotnia oraz podziwiali Dolinę Małego Stawu i świątynię Wang, dzieci udały się na relaks i zabawę do Westernowego Miasteczka. Z wielkim zainteresowaniem oglądały tam pokaz „Napadu na bank”, po czym miały okazję przejechania się konno i kolejką. Wszyscy sprawdzili swoje umiejętności w konkurencjach takich jak: rzut nożem i włócznią oraz pal męczarni. Zakończenie dnia nadal cieszyło ich pięknymi widokami, mogli podziwiać  wodospad Szklarki.

W dzień trzeci atrakcji również nie zabrakło, na starym dworcu kolejowym w Karpaczu uczestnicy wycieczki podjęli grupową rywalizację w jeździe drezyną na czas. Po podsumowaniu wyników udali się do podziemnego muzeum Karkonoskie Tajemnice oraz Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, które powstało w całości z prywatnych zbiorów właścicieli. Na zakończenie wizyty w Karpaczu odwiedziliśmy tor saneczkowy, bo jak tu być w górach i nie zjechać na sankach. Dzień zakończył się 3 -  godzinnym szaleństwem we Wrocławskim Aquaparku, aż się nie chciało wracać do domu, ale gdzieś trzeba w końcu odpocząć ….

Opiekunowie: Danuta Draheim, Jarosława Garsztka, Anna Kaczmarek.